w , ,

Najszczęśliwsze lata życia człowieka

Dziewczynka bawiąca się z psem na plaży.
unsplash.com

Badania nad poczuciem szczęścia

Profesor Begona Alvarez z Uniwersytetu Vigo w Hiszpanii postanowiła przeprowadzić badania nad tym, jakie jest poczucie szczęścia wśród ludzi. Co ciekawe, nikt wcześniej nie wpadł na to, by ująć lata życia w kontekście poczucia szczęścia.

Zobacz także:  Nowa choroba atakuje. Naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć

Badaczka postanowiła wykorzystać dane zgromadzone w ramach programu SHARELIFE. Wzięło w nim udział około 17 tysięcy osób z wielu różnych krajów. Każda z nich ukończyła 50 lat. Zadaniem uczestników projektu było stworzenie osi czasu.

Następnie mieli zaznaczyć na niej najważniejsze wydarzenia ze swojego życia i odpowiedzieć na kilka pytań. Dotyczyły one tego, co sprawiło, że poczuli szczęście i kiedy rozpoczął się okres, który nazwaliby szczęśliwym. Mieli także wskazać jego zakończenie.

Zobacz także:  Dieta wątrobowa - przepisy na cały tydzień dla zdrowia wątroby

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.