w , ,

Najszczęśliwsze lata życia człowieka

Huśtająca się kobieta.
unsplash.com

Kryzys wieku średniego a wyniki badań

Wyniki badań profesor Begona Alvarez z Uniwersytetu Vigo w Hiszpanii pozwalają nam nieco inaczej spojrzeć choćby na kryzys wieku średniego. Dotychczas uważano, że najmniej szczęśliwe lata życia człowieka przypadają na okres około 40-50 lat.

Zobacz także:  Skąd wzięła się tradycja 12 potraw wigilijnych

Wskazywały na to także niedawno opublikowane badania Davida Blanchflowera z Dartmouth College, według których najbardziej nieszczęśliwi mieliśmy być w okolicach 42 roku życia. Generalnie termin kryzys wieku średniego mocno zakorzenił się w naszej kulturze.

Zobacz także:  Co Kościół przed nami ukrywa

Utożsamiamy go z brakiem zadowolenia, chęcią szukania zmian. Bardzo często – mylnie – diagnozuje się go u mężczyzn, którzy wyrażają chęć zmiany samochodu na lepszy czy chcą poszukać nowej partnerki. Okazuje się, że problemem może nie być sam wiek.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.