w , ,

Najszczęśliwsze lata życia człowieka

Starszy mężczyzna na plaży.
unsplash.com

Zachowujemy poczucie szczęścia

Badanie okazało się być dużym zaskoczenie, ponieważ jako najszczęśliwsze lata życia badani nie wskazywali dzieciństwa, które mogłoby być kojarzone z beztroską i zabawą. Z pewnością wiąże się to z tym, jaka sytuacja panowała w Europie w dzieciństwie badanych.

Faktem jest jednak to, że nasze poczucie szczęścia wzrasta od narodzin i około 30 roku życia znajduje się w szczytowym miejscu. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie oznacza to kolejnych lat w smutku i nieszczęściu.

Statystycznie większość z nas potrafi zachować poczucie szczęścia na lata i cieszyć się tym, co ma w danym momencie wspominając z radością to, co miało miejsce w przeszłości.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.