w , ,

Lasy amazońskie w 2064 roku będą suchą równiną

Rzeka płynąca przez Amazonię.
naukawpolsce.pap.pl

Co powoduje katastrofalne zniszczenia w Amazonii

Do zniszczeń przyczyniamy się my – ludzie. Mamy najbardziej destrukcyjny wpływ na naszą Planetę. Profesor Walker podkreślił, że zmianom w amazońskich lasach winne są nie tylko zmiany klimatyczne, ale i funkcjonowanie tamtejszej społeczności, która nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważna jest sytuacja klimatyczna na świecie.

Profesor podkreślił jednak, że nie należy obwiniać jedynie miejscowych, którzy wycinają amazońskie lasy, by pozyskać drzewo na budowę domów, do opału czy tworzenia produktów codziennego użytku. Robią to, ponieważ na tamtym terenie panuje ubóstwo, które uniemożliwia edukację w tym zakresie.

Oczywiście ważne jest także to, że mając do wyboru ratowanie klimatu a wykarmienie rodziny dla większości tubylców wybór jest prosty. Zastrzeżenia budzą także działania rządu, które w żaden sposób nie są ukierunkowane na ochronę lasów.

Zobacz także:  TOP10: zastosowania sody w domu

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.