w , ,

Lasy amazońskie w 2064 roku będą suchą równiną

Roślinność w amazońskim lesie.
wyborcza.pl

Jakie funkcje pełnią lasy amazońskie

Amazońskie lasy są niezwykle ważne dla całego Świata, ponieważ znacznie redukują ilość tlenku węgla, którego nadmierna emisja przyczynia się do wzrostu globalnego ocieplenia i destrukcji klimatu. Redukcja zanieczyszczeń z powietrza to jednak nie jedyna funkcja Amazonii.

To także oaza dla wielu gatunków roślin i zwierząt, które dotychczas mogły bezpiecznie, z dala od cywilizacji, rozwijać się w naturalnych dla siebie warunkach. Niestety aktualna sytuacja wskazuje na to, że w najbliższym czasie wszystko się zmieni.

Zobacz także:  Już wiemy kto poleci statkiem SpaceX na Marsa! Cena za miejsce to aż 205 mln złotych

Będzie to wiązało się z katastrofalnym wpływem zarówno na ludzi, jak i na cały ekosystem. Zanieczyszczone powietrze będzie stanowiło poważne zagrożenie dla życia nas wszystkich, a znikające lasy, to jednocześnie znikający potężny filtr powietrza, należący do nas wszystkich.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.