w , ,

Lasy amazońskie w 2064 roku będą suchą równiną

Lasy amazońskie - część spalona a część zielona.
viva.pl

Czy można uratować lasy amazońskie

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Naukowiec z Florydy przewiduje, że załamanie i całkowite pogorszenie sytuacji, jaka ma miejsce w Amazonii, nastąpi do 2064 roku, ale z każdym kolejnym miesiącem będziemy widzieć zmiany, zachodzące w świecie.

Aby móc zapobiec katastrofie konieczne jest edukowanie lokalnej społeczności w Amazonii na temat tego, jak ważne są drzewa i jak bardzo ludzkość ich potrzebuje. Jednak żeby było to możliwe konieczne jest podjęcie działań, mających zapobiec ubóstwu w tamtym regionie.

Wówczas ludzie będą mogli skupić się na ratowaniu lasów – najpierw jednak muszą mieć zapewnione zaspokojenie podstawowych potrzeb. Warto także pamiętać, że każdy z nas może poprawiać sytuację naszej Planety oszczędzając wodę, segregując śmieci czy unikając plastiku!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.