w , ,

Lasy amazońskie w 2064 roku będą suchą równiną

Mgła unosząca się nad lasem.
rp.pl

Kondycja Amazonii

Profesor Walker podkreślił, że należy pamiętać o tym, że od 2005 roku susze regularnie nawiedzają amazońskie lasy. Mieliśmy z nimi do czynienia w 2005, 2010 oraz 2015 roku. Należy jednak pamiętać, że z każdą kolejną suszą sytuacja się pogarsza, ponieważ okres bez deszczu ulega stopniowemu wydłużeniu.

Z tego względu amazońskie lasy powoli tracą swoje zdolności regeneracyjne. Mają zbyt mało czasu, by móc się odbudować. Poszczególne, bardziej wrażliwe gatunki roślin obumierają bezpowrotnie, ponieważ nie radzą sobie z nowymi warunkami, panującymi w Amazonii.

Zobacz także:  Poznaj domowe sposoby na kaca

Całą sytuacją pogarsza także fakt, że mieszkańcy Amazonii nie posiadają świadomości społecznej w zakresie dbania o środowisko. Nadmiernie zużywają wodę, znajdującą się w rzece Amazonce, przyczyniając się do katastrofy klimatycznej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.