w , ,

8 sposobów na zdrowe nerki! Zacznij to robić, a Twoje ciało Ci podziękuje

Dziecko, pijące wodę.
unsplash.com

Woda – klucz do sukcesu nerek

O tym, że powinniśmy pić jak najwięcej wody słyszymy bardzo często. Stanowi ona około 60% masy ludzkiego ciała. Możemy się więc spodziewać, że jeśli dostarczamy jej zbyt mało, to upośledzamy funkcjonowanie wielu organów – w tym także nerek.

Pijąc zbyt małą ilość płynów na co dzień doprowadzimy do tego, że nerki nie będą w stanie odpowiednio filtrować krwi. W wyniku tego działania dojdzie do zakłóceń, które sprawią, że toksyczne substancje nie zostaną usunięte z naszego organizmu, a przedostaną się do krwi.

Zobacz także:  Dlaczego Polacy powinni szczególnie teraz dbać o dotlenienie swojego mózgu?

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że część substancji, które nie zostaną usunięte z naszego organizmu, mogą odłożyć się w naszych nerkach, przybierając postać kamieni nerkowych. Stanowią one przyczynę niezwykle silnego bólu i sprawiają, że trudno prawidłowo funkcjonować.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o nerki w prawidłowy sposób, to przede wszystkim musisz postawić wodę. Powinno być jej około 2 litry każdego dnia. Nie należy także sięgać po napoje słodzone, ponieważ przyczyniają się one do znacznego wzrostu otyłości.

Klepsydra z piaskiem.

Czas płynie Ci za szybko? Naukowcy mają sposób jak go spowolnić

Zestresowany mężczyzna.

Sprawdź, jak za pomocą jedzenia redukować stres