w , , ,

Gadżety kulinarne, które ułatwią pracę w kuchni

Silikonowe łapki do gotowania.
swiat-agd.com.pl

4. Silikonowe łapki do gotowania

Znasz to uczucie, kiedy musisz zdjąć szybko zupę z ognia a w pobliżu nie ma rękawicy kuchennej? Najczęściej kończy się to mniej lub bardziej nieprzyjemnymi poparzeniami… Gadżety kulinarne sprawią, że znacznie wzrośnie poziom naszego bezpieczeństwa! Pomogą nam w tym między innymi silikonowe łapki, których możemy używać podczas gotowania czy pieczenia. Ich działanie jest podobne do działania rękawicy kuchennej, ale o wiele mniej przepuszczają ciepło i są bardziej estetyczne.

Materiał kuchennej rękawicy możemy z łatwością zabrudzić podczas gotowania – sos pomidorowy czy sok malinowy, to plamy, które może być trudno zmyć, jeśli dojdzie do zachlapania. W przypadku silikonowych łapek ten problem całkowicie znika, ponieważ zawsze możemy umyć je pod bieżącą wodą. Nie chłoną plam i mimo upływu czasu wciąż zachowują estetyczny, nowoczesny wygląd. Ich forma sprawia, że bez problemu zawiesimy je na rączce piekarnika, czyli w funkcjonalnym położeniu.

Zobacz także:  Co jeść, aby przytyć i być zdrowym?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.