w , ,

Jak temperament wpływa na nasze zdrowie

Samotna kobieta na biało-czarnym zdjęciu.
unsplash.com

Samotność to choroba

Czynnikiem, który ma szczególnie negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia jest samotność. Może ona wynikać zarówno z naszego temperamentu, jak i z czynników społecznych – odrzucenia, braku możliwości prowadzenia życia towarzyskiego.

James J. Lynch w swojej książce podkreśla, że nagła utrata miłości czy nieustanna samotność stają się powodem poważnych chorób, zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.

Słowa te podkreślają badania, które zostały przeprowadzone przez Redforda Williamsa na 1500 pacjentach. Wynika z nich, że u chorych na chorobę wieńcową, którzy są samotni, ryzyko zawału serca wzrasta aż trzykrotnie w stosunku do osób, które nie zmagają się z samotnością.

Zobacz także:  Ile maksymalnie może żyć człowiek - wyliczenia naukowców

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.