w , ,

Jak temperament wpływa na nasze zdrowie

Agresywny wyraz twarzy u mężczyzny.

Coraz częściej mówi się o tym, że psychika odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, ponieważ wpływa na fizyczny stan naszego organizmu – podobnie ma działać nasze temperament!

Naukowcy uważają, że nie determinuje on tylko tego, jak odnajdujemy się w społeczeństwie, jakie decyzje podejmujemy, czy w jaki sposób układa się nasza ścieżka zawodowa. Niektóre cechy naszego charakteru mają mieć wpływ na rozwój nowotworu czy chorób serca.

Psychoneuroimmunologia, to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem związku między czynnikami psychologicznymi i społecznymi a działaniem układu odpornościowego i nerwowego. Efekty badań są jednoznaczne – musimy pracować nad swoimi charakterami!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.