w ,

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Nasza dieta ma coraz mniej składników odżywczych. Coraz częściej żywimy się półproduktami, sięgając po rzeczy, które są pozbawione jakichkolwiek składników odżywczych.

W rezultacie wiele osób cierpi na niedobory, objawiające się wypadaniem włosów, łamliwością paznokcie, utratą koncentracji, obniżoną odpornością czy spadkiem libido.

Nie jest tak, że musimy się z tym godzić! Możemy zacząć żywić się produktami, zawierającymi dużą ilość składników odżywczych, które zbawiennie wpłyną na nasze ciało!

Ogromną ilość walorów zdrowotnych zawierają pestki w diecie. Mogą stanowić źródło cennych dla naszego organizmu składników odżywczych, dlatego warto dodawać je do różnego rodzaju posiłków.

Mogą stanowić składnik ciast, pieczywa a nawet przygotowanego przez nas mięsa! Wystarczy jedynie zastanowić się przez chwilę w jaki sposób możemy je wykorzystać.

Ciekawym pomysłem jest również zastąpienie niezdrowych przekąsek pestkami – choć mają sporo kalorii, to oprócz nich dostarczą nam również witamin i minerałów w przeciwieństwie do chipsów czy innych słodko-słonych, przetworzonych przekąsek.