w , ,

Każda operacja to emisja szkodliwych substancji

Operacja w szpitalu.

Najprawdopodobniej większości z nas operacja kojarzy się z czynnością medyczną, która jest konieczna do wykonania dla zachowania zdrowia lub życia pacjenta. Niewielu z nas myśli o niej w kategoriach ekologii, środowiska.

Okazuje się, że niesłusznie. Zdaniem naukowców pojedyncze operacje mogą być odpowiedzialne za produkcję takiej ilości dwutlenku węgla, jak na przykład lot samolotem! Każdy pojedynczy zabieg, to kilogramy śmieci.

Większość produktów używanych w medycynie ma bowiem jednorazowy charakter, który ma zapobiegać zakażeniom i być jak najbezpieczniejszy dla pacjenta. Okazuje się jednak, że niektóre szpitale działają bardziej ekologicznie i wciąż pozostają sterylne.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.