w , ,

W koreańskich szkołach nie będzie już nauczycieli

Dziecko witające się z robotem.

Wydaje się, że system edukacji zarówno w Polsce, jak i w innych krajach wymaga pewnych reform, które dostosują sposób nauczania dzieci do realiów, jakie dzisiaj panują i wyzwań, jakie staną przed najmłodszymi.

Wydaje się, że w tej dziedzinie Korea Północna zapragnęła zostać swego rodzaju pionierom i usunęła ze szkół nauczycieli! Na razie to jedynie plany, ale wydaje się, że już w najbliższym czasie za edukację dzieci nie będą odpowiadali wykształceni ludzie.

Zastąpią ich humanoidalne, czyli zbliżone kształtem do ludzi, roboty! Będą pomagały młodym Koreańczykom w nauce matematyki, angielskiego czy fizyki. Czy taka zmiana może pozytywnie wpłynąć na edukację najmłodszych?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.