w , ,

Każda operacja to emisja szkodliwych substancji

Sprzęt medyczny na białym materiale.
unsplash.com

Indie są przykładem

Podczas, gdy operacja zaćmy w Nowej Zelandii wiąże się z produkcją około 150 kilogramów gazów cieplarnianych, w Indiach do jej wykonania produkuje się ich około 20 razy mniej! Naukowcy uważają, że ten kraj powinien być dla innych wzorem.

Lekarze z Indii zużywają mniej środków finansowych i wywierają znacznie mniej negatywny wpływ na środowisko, niż medycy z Polski czy ze Stanów Zjednoczonych. Wszystko dzięki temu, że sprzęt medyczny wykorzystuje się wielokrotnie.

Zobacz także:  Mycie cytrusów przed obraniem. Dlaczego powinniśmy je myć

Z kolei materiały, które nie nadają się do wielokrotnego użytku są powtórnie przetwarzane. Dr Gale uważa, że resorty zdrowia powinny wziąć przykład od lekarzy z Indii – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa może to być niezwykle korzystne i dla pacjentów, i dla środowiska, i dla budżetu szpitali!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.