w ,

Plastikowe opakowania a otyłość

Plastikowe opakowania a otyłość

XXI wiek obfituje w szybkie jedzenie. Wybór gotowych posiłków, zamawianie cateringu, to codzienność wielu osób. Plastikowe opakowania to wygodna opcja. Ale czy na pewno najlepsza?

Plastikowe opakowania a otyłość
istockphoto.com, Plastikowe opakowania a otyłość
Zobacz także:  E-papierosy nie są tak bezpieczne jak myśleliśmy

Plastikowe opakowania a otyłość

Plastikowe opakowania zawierają liczne chemikalia. Te mogą negatywnie wpływać na zdrowie i życie człowieka. Wpływają na metabolizm i powodują jego zaburzenia, a co za tym idzie, sprzyja to tyciu. Ponadto, część substancji zakłóca gospodarkę hormonalną.

Zobacz także:  Czy chirurg powinien słuchać muzyki na sali operacyjnej

Raport

W raporcie ,,Enviromental Science&Technology” poddano analizie 34 przedmioty codziennego użytku wykonanych z plastiku. Były to między innymi opakowania po jogurcie, butelki i gąbki do mycia naczyń. Łącznie, we wszystkich badanych przedmiotach wykryto ponad 55 tysięcy związków chemicznych. Identyfikacji udało się poddać zaledwie 629 substancji. 11 z tych substancji zostało zaklasyfikowanych jako zaburzające metabolizm.

Zobacz także:  Wirtualna rzeczywistość pomoże nam redukować stres

Rozwój komórek tłuszczowych

Jedna trzecia związków z produktów zbadanych powoduje rozwój komórek tłuszczowych. Chemikalia, które są zawarte w plastikowych opakowaniach mają wpływ na pracę organizmu. Zachwiany zostaje prawidłowy proces magazynowania tłuszczu. Może mieć to powiązanie z problemem nadwagi i otyłości. W przyszłości, naukowcy chcą zbadać kwestię plastikowych opakowań i wpływu na ludzki organizm. Takie odkrycie mogłoby pomóc w walce z nadmiernym przyrostem masy ciała.

Zobacz także:  Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym