w , ,

Chcesz mieć więcej szarych komórek i lepszy wzrok? Graj w gry

Dziecko, grające w grę.
unsplash.com

Czy tylko książki rozwijają kreatywność? Nie, gry również

Dotychczas uważano, że za rozwój kreatywność oraz wyobraźni u dzieci odpowiadają jedynie książki. To im przypisywano możliwość szeroko pojętego rozwijania dzieci, budowania przez nie wyobrażonego świata czy umiejętności samodzielnego wymyślania zabaw.

Okazuje się jednak, że gry działają podobnie! Z badań, przeprowadzonych przez dr Lindę Jackson z Michigan State University wynika, że istnieje wyraźny związek pomiędzy technologią a kreatywnością. Gry sprawiają bowiem, że dzieci chętniej rysują i tworzą historię!

Gry stanowią szerokie pole, ukazujące, w jak zróżnicowany sposób możemy kreować świat wokół nas i na jak wiele może pozwolić sobie nasz umysł. Co ciekawe, świat gier wydaje się być nieograniczony – podobnie jak wyobraźnia dzieci – więc tego rodzaju związek musi istnieć!

Zobacz także:  Mleko sojowe: Właściwości, Zalety i Jak Je Przygotować

Zalety grania w gry widoczne są również w walce z pogarszaniem się pamięci, demencją starczą czy chorobą Alzhaimera. Gry komputerowe są tak dużym bodźcem dla naszego mózgu, że opóźniają procesy starzenia, idące w parze z tego rodzaju schorzeniami.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.