w

40 problemów Amerykanów, których Polacy nie rozumieją

Amerykanie problemy

Mimo tego, iż Stany Zjednoczone są jednym z największych krajów na świecie, ich obywatele mają tendencję do zapominania, iż ​​istnieje świat poza nimi. Amerykanie są bardzo zdeterminowani i często odwiedzający go goście spoza USA są całkowicie zaskoczeni rzeczami, które w Ameryce są całkowicie normalne.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit chciał się dowiedzieć, które z nich są najbardziej zaskakujące, i zadał pytanie nie-Amerykanom: „Jaki jest amerykański problem, którego nie potrafisz zrozumieć? Oto niektóre z najlepszych odpowiedzi!

Problemy Amerykanów: Podstępne podatki

Jedna osoba odpowiedziała, że ​​sposób, w jaki działają podatki w Stanach Zjednoczonych, jest naprawdę dziwaczny. Zwłaszcza w przypadku metek z cenami, które nie zawierają podatku. Wynika to z faktu, iż podatki działają inaczej w każdym stanie. Na przykład podatek od sprzedaży w Alabamie wynosi 10%, podczas gdy w Delaware nie ma podatku od sprzedaży.

problemy amerykanów

W każdym stanie dodatkowe podatki miejskie mogą zmieniać się w zależności od miasta, więc podatek od sprzedaży nigdy nie jest wymieniony. Oczekuje się, że będziesz wiedzieć, ile powinieneś dodać, nawet jeśli może się to zmienić, przechodząc przez ulicę do innej gminy.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.