w , ,

Twoje zdenerwowanie powoduje stres u psa

Młody psiak w drewnianej skrzyni.
unsplash.com

Badania poziomu stresu u psów

Badania, które wykonano na psach pasterskich opierały się na tym, że naukowcy pobierali od psów oraz ich właścicieli próbki włosów – rosną one bardzo wolno, więc na ich podstawie badacze mogli zbadać poziom kortyzolu u poszczególnych uczestników badania.

Aby wiedzieć na pewno, skąd pochodzi stres u psa, uczestnicy badania wypełnili również ankiety, które odnosiły się do sposobu życia, diety czy aktywności psów i ich właścicieli. Badania wykonano w dwóch okresach – letni oraz zimowym.

Spośród 58 czworonogów, biorących udział w badaniu, aż 57 psów latem miało ten sam poziom stresu, co ich właściciele. Zimą wynik ten nieco się różnił, ponieważ synchronizacja w poziomie kortyzolu między psem a właścicielem była widoczna u 55 psów.

Zobacz także:  Ta dieta zapewni Ci długowieczność. Sprawdź, co jeść, żeby żyć długo!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.