w , ,

Czekolada gorzka a mleczna – podobieństwa i różnice

Czekolada gorzka i mleczna.
ktomalek.pl

Czekolada gorzka a mleczna – kaloryczność

Pierwszym elementem porównawczym obu czekolad będzie ich kaloryczność. Mogłoby się wydawać, że różnica będzie kosmiczna. W końcu – gorzka czekolada jest gorzka, a deserowa jest słodka – cukier zaś to kalorie. Okazuje się, że… nic bardziej mylnego!

Jeśli weźmiemy pod uwagę kaloryczność obu, okaże się, że czekolada gorzka a mleczna właściwie wcale nie różnią się w tym aspekcie! Mało tego, czekolada mleczna jest nieco mniej kaloryczna, choć wydawało się, że będzie zupełnie odwrotnie! Gorzka czekolada zawiera około 543 kalorii w 100 gramach podczas, gdy deserowa zawiera około 535 kalorii w tej samej pojemności.

Zobacz także:  11 pomysłów na zabawy z dzieckiem w domu

Z czego to wynika? Otóż czekolada gorzka, owszem, nie zawiera tak dużo węglowodanów, jak czekolada deserowa. Zamiast nich zawiera jednak ogromną ilość tłuszczów, pochodzących z kakao! To właśnie dlatego jest tak bardzo kaloryczna.

Warto o tym pamiętać, ponieważ brak słodkiego posmaku może być dla nas zgubny. Choć może nam się wydawać, że możemy jeść taką czekoladę bez limitu, to tak naprawdę należy bardzo kontrolować ilość kostek, spożywanych każdego dnia.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.