w , ,

Czy Księżyc wpływa na Twój sen

Kobieta zakrywająca się kołdrą.
unsplash.com

Księżyc w pełni a sen kobiet

Naukowcy zauważają, że fazy Księżyca odmiennie wpływają na sen kobiet i mężczyzn. W przypadku płci pięknej Księżyc w pełni sprawia, że między nowiem a pełnią kobiety śpią o około 12 minut krócej, niż między pełnią a nowiem.

Zobacz także:  Polakom grożą epidemie cholery i czerwonki? Lekarze nie mają wątpliwości

Przypomnijmy, że u mężczyzn jest to prawie drugie tyle! Naukowcy nie zauważyli również, by fazy Księżyca wywierały istotny wpływ na to, jaka jest jakość snu u kobiet.

Badacze podkreślają także, że stwierdzenie o tym, że w pełnię śpimy krócej nie jest do końca trafne. Okazuje się, że najgorsze są dni tuż przed tym, kiedy Księżyc osiągnie pełnię blasku.

Zobacz także:  Rośliny trujące, które spotkasz w Polsce - uważaj na nie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.