w , ,

Siemię lniane – sposób na zaparcia, wypadające włosy czy problemy z cerą

Siemię lniane w słoiku, do którego włożona jest łyżka.
unsplash.com

Len mielony na czczo – sposób na urodę

Jeśli marzysz o miękkiej, jędrnej i nawilżonej skórze oraz mocnych, niewypadających włosach, to stosuj len mielony na czczo! Zawiera on kwasy omega-3 i omega-6, które pomagają nawilżać i ujędrniać skórę od wewnątrz.

W kwasach tłuszczowych rozpuszczalne są również witaminy, znajdujące się w siemieniu, czyli witamina A oraz witamina E. Są one często nazywane witaminami młodości, ponieważ wspomagają regeneracją naszej skóry, pomagają jej zachować naturalny blask i jędrność.

Zobacz także:  Ten chłopiec ma 12-centymetrowy ogon

Siemię lniane możemy nie tylko pić. Dodatkowo warto przygotowywać sobie maseczki z jego dodatkiem, na które przepis znajdziesz tutaj. Taką maskę możemy również nakładać na włosy bądź po prostu dodać taką mieszankę do kąpieli – dzięki temu nie będziemy potrzebować później balsamu nawilżającego!

Napisane przez Maria Konopka

Maria Konopka jest uznaną ekspertką i autorką w dziedzinie zdrowia publicznego, specjalizującą się w zdrowym odżywianiu, prewencji chorób przewlekłych oraz wpływie stylu życia na samopoczucie. Z wykształceniem w zakresie dietetyki i zdrowia publicznego, swoje ponad 15-letnie doświadczenie przekuła w liczne artykuły i praca naukowe, dzieląc się wiedzą i inspirując do zdrowszego życia. Aktywnie uczestniczy w konferencjach i mediach społecznościowych, promując zdrowe nawyki i znaczenie prewencji.