w , ,

Po co mrówkom dwa żołądki

Mrówki poszukujące jedzenia.
unsplash.com

Mrowisko stanowi jeden organizm

Jeden z twórców badania podkreśla, że mrówki nie zachowują się, jakby stanowiły jakąkolwiek indywidualność – jest wręcz przeciwnie.

Są jednym, wielokomórkowym organizmem, w którym część owadów wykonuje prace – także te związane z przemianą materii – za inne osobniki. Działanie superorganizmu opiera się na tym, że każdy z jego elementów ma ściśle określone zadania, którym ma się poświęcać.

Zobacz także:  Pomidory posiadają układ nerwowy

To oznacza, że aby każda pojedyncza mrówka mogła funkcjonować, pozostałe muszą wykonywać powierzone im obowiązki. Aby całe mrowisko sprawnie działało, każda komórka (czyli mrówka) musi spełniać rolę, jaka od niej należy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.