w , ,

NASA chce porzucić Międzynarodową Stację Kosmiczną

Śmieci kosmiczne.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna składa się z 16 modułów. Pierwszy z nich został wzniesiony w 1998 roku. Obecnie może przebywać w niej 6 członków załogi. NASA, czyli  Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, wyznaczała dotychczas ceny, jakie ponosili badacze, wykonujący eksperymenty w przestrzeni kosmicznej.

Okazuje się jednak, że obecnie coraz mniej firm będzie zainteresowanych tym, by odbyć podróż do kosmicznego domu i dokonywać tam badań. Część firm, które dotychczas prowadziło taką działalność wkrótce z niej zrezygnuje, co będzie spowodowane zmianami, które planuje NASA.

W związku z tym okazuje się, że dalsze finansowanie stacji kosmicznej może być nie tylko nieopłacalne, ale i niemożliwe! Co się wówczas stanie? Kolosalna konstrukcja w Kosmosie zostanie porzucona w pozaziemskiej przestrzeni?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.