w

Pieprzyk czy czerniak? Kiedy należy się niepokoić

Pieprzyk czy czerniak?

Wielu doświadcza zmian na skórze. Nie wszystkie są niepokojące. Jednak, warto być wyczulonym i wiedzieć, kiedy należy skonsultować zmianę ze specjalistą. Przedstawiamy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Zobacz także:  Trendy ślubne na nadchodzące lata

130 tysięcy osób rocznie

Każdego roku u około 130 tysięcy osób dochodzi do rozpoznania raka skóry. Z pozoru wydawać, by się mogło, że skoro miejsce pojawienia się zmian to skóra, którą przecież oglądamy codziennie, rozpoznanie jest łatwe. Niestety nie jest to takie proste. Z powodu, właśnie umiejscowienia zmian, wiele osób bagatelizuje nowe znamiona czy pieprzyki, myśląc, że to ,,nic takiego”.

Zobacz także:  Jeśli będziesz jadł to często, będziesz chory. Najbardziej szkodliwe dodatki do żywności

Pieprzyk czy czerniak?

W gabinecie lekarskim, bierze się pod uwagę analizę zmian skórnych. Warto zwrócić uwagę na to, czy dane znamię bądź pieprzyk jest asymetryczny, ma nieregularny kształt; jego brzegi są poszarpane, czy nie jest grubsze z jednej ze stron; posiada czerwony lub czarny kolor, który nie jest jednolity; powiększył się znacznie; nie zaszły inne niepokojące zmiany z znamieniu.

Zobacz także:  Te artykuły zostały wybrane specjalnie dla Ciebie!

Konieczna wizyta u lekarza

Pierwszą rzeczą, która powinna uruchomić wewnętrzny alarm jest pojawienie się nowego znamienia lub zmiana koloru, kształtu lub wielkości już istniejącego. Właściwie, każda zmiana na skórze powinna wiązać się z wizytą u odpowiedniego lekarza. W dalszej części konsultacji może zostać zlecona biopsja, czyli badanie zmiany pod mikroskopem.

Zobacz także:  Magiczne sposoby na pozbycie się zmarszczek. Możesz już nigdy ich nie mieć!

Pieprzyk czy czerniak?

Od euforii po agresję. Różne rodzaje alkoholu to różne emocje

Pieprzyk czy czerniak?

Miód lepszy niż antybiotyki -badania to potwierdzają!