w

Pieprzyk czy czerniak? Kiedy należy się niepokoić

Pieprzyk czy czerniak?

Wielu doświadcza zmian na skórze. Nie wszystkie są niepokojące. Jednak, warto być wyczulonym i wiedzieć, kiedy należy skonsultować zmianę ze specjalistą. Przedstawiamy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Zobacz także:  Pracujesz w domu? Musisz mieć te rzeczy!

130 tysięcy osób rocznie

Każdego roku u około 130 tysięcy osób dochodzi do rozpoznania raka skóry. Z pozoru wydawać, by się mogło, że skoro miejsce pojawienia się zmian to skóra, którą przecież oglądamy codziennie, rozpoznanie jest łatwe. Niestety nie jest to takie proste. Z powodu, właśnie umiejscowienia zmian, wiele osób bagatelizuje nowe znamiona czy pieprzyki, myśląc, że to ,,nic takiego”.

Zobacz także:  Jej kod zabrał człowieka na księżyc. Ta kobieta pracowała razem ze swoją 4 letnią córką

Pieprzyk czy czerniak?

W gabinecie lekarskim, bierze się pod uwagę analizę zmian skórnych. Warto zwrócić uwagę na to, czy dane znamię bądź pieprzyk jest asymetryczny, ma nieregularny kształt; jego brzegi są poszarpane, czy nie jest grubsze z jednej ze stron; posiada czerwony lub czarny kolor, który nie jest jednolity; powiększył się znacznie; nie zaszły inne niepokojące zmiany z znamieniu.

Zobacz także:  Narodziny dzieci gwiazd - sprawdź, które polskie gwiazdy zostały rodzicami w 2020 roku

Konieczna wizyta u lekarza

Pierwszą rzeczą, która powinna uruchomić wewnętrzny alarm jest pojawienie się nowego znamienia lub zmiana koloru, kształtu lub wielkości już istniejącego. Właściwie, każda zmiana na skórze powinna wiązać się z wizytą u odpowiedniego lekarza. W dalszej części konsultacji może zostać zlecona biopsja, czyli badanie zmiany pod mikroskopem.

Zobacz także:  17 znanych firm ukrywało to w swoim logo, nikt z nas tego nie zobaczył

Różne rodzaje alkoholu to różne emocje

Od euforii po agresję. Różne rodzaje alkoholu to różne emocje

Miód lepszy niż antybiotyki

Miód lepszy niż antybiotyki -badania to potwierdzają!