w

Będą badać geny wszystkich noworodków

Stopy noworodka w ręczniku.

Badania noworodków będą miały zupełnie nowy wymiar w Wielkiej Brytanii. Według najnowszych doniesień, geny każdego dziecka zostaną dokładnie przebadane. Na początek program pilotażowy obejmie około 200 tysięcy dzieci.

To 1/3 z wszystkich urodzeń, jakie mają miejsce w UK każdego roku. Program wzbudza wiele kontrowersji. Nie pochodzą one jedynie od samych rodziców, ale również ze środowiska naukowego, które wydaje się być mocno podzielone w tej kwestii.

Zgodnie z opiniami etyków, takie działania nie są zgodne z zasadami moralnymi – tym bardziej, gdy kogoś się do nich zmusza! Z kolei genetycy uważają, że program będzie kosztowny i nie do końca zasadny. Dlaczego zatem go wprowadzono?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.