w

Miód i zapałka? Dzięki temu rozpoznasz prawdziwy miód w sekundę

Miód i łyżeczka do miodu.

Miód, to niesamowicie cenny składnik naszej diety. Działa, jak naturalny antybiotyk. Zawiera kwas foliowy, witaminy z grupy B, potas czy żelazo. Jednak, żeby czerpać korzyści z tych składników należy wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwy miód!

Na rynku dostępna jest ogromna ilość pochodnych miodu. Choć ich producenci chwalą się posiadanymi certyfikatami, świetnym składem i zdjęciami szczęśliwych pszczół na opakowaniu, to warto uważać. Oszustwa w tej branży są bardzo częste.

Producenci dodają różnego rodzaju konserwantów, syropów czy aromatów do miodu. Ma to sprawić, że jego smak będzie intensywniejszy a trwałość dłuższa. Niestety, udział pszczół w produkcji takiego miodu jest niski. Większość etapów jego powstawania, to sztuczne procesy.

Miód najlepiej kupować ze sprawdzonej pasieki, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli chcesz wiedzieć czy masz w słoiku prawdziwy miód, to sięgnij po któryś z naszych sposób i sprawdź, czy dobrze wybrałeś!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.