w , ,

Powstało bioniczne oko, które może przywracać wzrok niewidomym

Prototyp bionicznego oka trzymany w palcach.
geekweek.pl

Elon Musk a bioniczne oko

Elon Musk jest kojarzony, jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Dotychczas część działań jego firmy była owiana tajemnicą. Jakiś czas temu mężczyzna ogłosił jednak, na czym polega projekt Neuralink, którym obecnie zajmuje się jego przedsiębiorstwo.

Naukowcy pracujący dla Musk’a mieli opracować chip, który za pomocą mikroelektrod, wszczepionych do mózgu, będzie się z nim łączył. Urządzenia ma umożliwiać bezpośrednie połączenie mózgu z komputerem.

Bioniczne oko nad którym pracuje Musk nie będzie służyło jedynie przywracaniu percepcji wzroku! Ma dawać możliwość sterowania urządzeniami elektronicznymi, zapisywania własnych myśli czy leczenia wielu chorób przy użyciu naszych własnych myśli!

Zobacz także:  Zapotrzebowanie kaloryczne - jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.