w , ,

Zacznij stosować olejek rycynowy a zobaczysz, jak zmienia się Twoje ciało

Zacznij stosować olejek rycynowy a zobaczysz, jak zmienia się Twoje ciało

Olejek rycynowy jest znany ludziom od tysięcy lat. Stosowanie olejku rycynowego było popularne już wśród starożytnych Egipcjan. Mieszkańcy tego rejonu cenili olejek ze względu na jego niezwykłe właściwości, które można było stosować w wielu dziedzinach.

Olejek rycynowy pomagał bowiem pielęgnować ciało i wspomagał leczenie. Roślina, z której jest pozyskiwany, czyli rącznik pospolity, występuje naturalnie w Afryce oraz krajach Bliskiego Wschodu.

Co ciekawe, rącznik pospolity może mieć zarówno drzewiastą, jak i krzewiastą postać. Roślina może osiągać nawet 10 metrów wysokości, co oznacza, że ma naprawdę imponujące rozmiary!

Obecnie korzystanie z dobrodziejstw olejku rycynowego w czystej postaci staje się coraz popularniejsze. Olejek jest także częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji. Sprawdź, co możesz zyskać, korzystając z olejku rycynowego w zaciszu własnego domu!

Olejek rycynowy ze szczoteczką do rzęs.
fentropia.pl

Długie i gęste brwi oraz rzęsy z olejkiem rycynowym

Kto nie marzy o tym, by jego brwi i rzęsy prezentowały się niezwykle atrakcyjnie i przyciągały spojrzenia? Jeśli marzysz o takim efekcie, to wcale nie musisz sięgać po odżywki do brwi i rzęs, których cena sięga kilkuset złotych.

Wystarczy kupić w najbliższej aptece bądź drogerii olejek rycynowy, który kosztuje kilka złotych i cieszyć się wachlarzem pięknych rzęs już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania! Potrzebujemy tylko olejku i czystej szczoteczki po maskarze do rzęs.

Zobacz także:  TOP10: fakty, które mogą uratować Ci życie

Stosowanie olejku rycynowego powinno być regularne. Najlepiej nakładać olejek wieczorem – około 20 minut przed położeniem się spać, by nasze włoski mogły wchłonąć zawarte w nim substancje. Olejek nakładamy bezpośrednio na rzęsy oraz na brwi.

W efekcie otrzymamy pogrubione, przyciemnione i znacznie wydłużone rzęsy i to zaledwie w kilkanaście dni! Warto uważać na ilość nakładanego olejku. Jeśli będzie ona zbyt duża, to może spowodować łzawienie oczu. Nakładamy mniej więcej tyle olejku, ile nałożylibyśmy tuszu do rzęs.

Nakładanie olejku rycynowego na włosy.
ktomalek.pl

Długie i lśniące włosy z olejkiem rycynowym

Stosowanie olejku rycynowego wpłynie również korzystnie na kondycję naszych włosów! Przede wszystkim warto pamiętać o stosowaniu olejku, kiedy mamy problem z wypadającymi włosami. Jest to częsta dolegliwość u kobiet po ciąży bądź u osób, mających problemy hormonalne.

W takiej sytuacji najlepiej nałożyć olejek na skórę głowy i delikatnie go wmasować. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli nałożymy na włosy foliowy czepek i pójdziemy spać. Rano warto aż dwukrotnie umyć włosy, aby nie były przetłuszczone. Zabieg warto stosować 1-2 razy w tygodniu.

Jeśli zaś zależy nam na tym, aby nasze włosy lepiej się rozczesywały i były pełne blasku, to warto wetrzeć w nie olejek rycynowy. Najlepiej wziąć kilka kropli olejku, rozgrzać je lekko w dłoniach i wetrzeć w końcówki włosów oraz włosy na całej długości.

Zobacz także:  Jedzenie, które zapewnia przyspieszenie metabolizmu

Możemy zostawić wówczas olejek na kilka godzin. Następnie go zmyć. W tej sytuacji możemy zastosować nieco większą ilość olejku i powtarzać tę czynność raz w tygodniu. Jeśli jednak nie chcemy zmywać olejku, to nakładamy jedynie kilka kropli. Taki zabieg możemy stosować po każdym myciu włosów.

Nakładanie olejku rycynowego na dłoń.
sparklings.pl

Olejek rycynowy na przesuszoną skórę

Okres jesieni i zimy, to czas, kiedy nasza skóra jest wyjątkowo przesuszona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zamiast kupowania drogich kremów nawilżających, które nierzadko się nie sprawdzają, możemy ponownie sięgnąć po olejek rycynowy!

Stosowanie olejku rycynowego na przesuszoną skórę dłoni czy stóp najlepiej połączyć z foliowym rękawiczkami i skarpetkami. Co to oznacza? Że na miejsce, które jest przesuszone, nakładamy obficie olejek a następnie nakładamy skarpety czy rękawice.

Zobacz także:  Jak gluten wpływa na twój organizm? Zobacz, co musisz wiedzieć

Dzięki temu olejek będzie się rozgrzewał, a jego działanie na naszą skórę będzie jeszcze mocniej nawilżające. Co ważne, do olejku rycynowego możemy dodać inne oleje takie, jak olej z pestek winogron, olej kokosowy czy olej z pestek dyni.

Tego rodzaju zabieg nawilżający warto powtarzać około 2 razy w tygodniu. Jeśli zaś mamy problem z przesuszoną skórą łokci czy dłoni, to możemy po prostu wetrzeć niewielką ilość produktu w dany odcinek skóry i poczekać, aż ten się wchłonie.

Nakładanie olejku rycynowego na dłoń.
unsplash.com

Olej rycynowy, jako wzmocnienie paznokci

Olejek rycynowy może stanowić również doskonałą, tanią i sprawdzającą się w praktyce odżywkę do paznokci. Wystarczy codziennie wcierać olejek w płytkę paznokcia a po kilku dniach zobaczymy znaczną poprawę kondycji naszych paznokci!

Staną się twardsze, będą szybciej rosły i znacznie rzadziej będą się rozdwajały. Dodatkowo, olejek rycynowy sprawi, że nasza płytka będzie naturalnie lśniła, dodając naszym dłoniom blasku.

Zobacz także:  Co oznacza biały nalot na ogórkach? Lepiej to wiedzieć

Stosowanie olejku rycynowego przyczyni się także do poprawy kondycji naszych skórek. Jeśli mamy problem z twardymi, nieestetycznymi skórkami, to regularne stosowanie szybko przyczyni się do zmienienia wyglądu naszych dłoni.

Ciemna butelka na tle liści w kolorze fuksji.
unsplash.com

Właściwości przeczyszczające olejku rycynowego

Różnego rodzaju olejki eteryczne mają specyficzne właściwości lecznicze. Dzięki temu pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego ciała bądź na nasze samopoczucie. Stosowanie olejku rycynowego również może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie!

Zwłaszcza wówczas, gdy mamy problem z regularnym wypróżnianiem się. Wówczas wystarczy wypić nieco olejku, rozcieńczonego z wodą. Substancje, znajdujące się w olejku rycynowym, pod wpływem enzymów wątrobowych, zamieniają się w mydła.

Są to mydła sodowe oraz potasowe. Powodują one podrażnienie jelit, produkcję śluzu, wzmagającego perystaltykę jelit. Dzięki temu jelita stają się mniej szczelne i do środka dostaje się woda, umożliwiająca przeczyszczenie jelit.

Zobacz także:  Marek Skoczylas – lekarz i edukator zdrowia
Kobieta, trzymająca się za stopę.
unsplash.com

Przeciwbólowe działanie olejku rycynowego

Mogłoby się wydawać, że na ból kończyn, pleców czy stóp nie ma lepszego środka niż maści przeciwbólowe, które są sprzedawane w każdej aptece. Okazuje się jednak, że stosowanie olejku rycynowego może zastąpić w tym wypadku leki!

Dzięki zawartym w olejku substancjom, dochodzi do złagodzenia bólu pleców, nóg, barków a nawet żeber! Wystarczy podgrzać olej rycynowy – ważne jest jednak to, aby nie doprowadzić do jego wrzenia – następnie zamoczyć w nim dowolny materiał i położyć go w obolałym miejscu.

Należy jednak uważać, aby olej nie był zbyt gorący, by nie doszło do poparzeń! Aby podtrzymać wysoką temperaturę materiał możemy owinąć folią bądź przykryć dodatkowym ręcznikiem!

Jeśli zaś odczuwamy ból stóp po całym dniu pracy naszych nóg, to możemy posmarować je olejkiem rycynowym, odczekać kilkanaście minut a następnie założyć skarpetki i się położyć. Ból zostanie mocno złagodzony!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.