Przestawiamy 10 zdjęć, których nie zobaczysz na lekcji historii. Fotografie pokazują prawdziwe emocje ludzi. Na niescenicznych zdjęciach zobaczycie niereżyserowane zachowania osób u których nierzadko pojawia się smutek, lęk i obawa przed utratą życia.
Handel niewolnikami

Na zdjęciu uwieczniony został handel niewolnikami na Atlantyku. Zostało ono
zrobione 11 stycznia 1868 roku na pokładzie brytyjskiego statku HMS Daphne.
Dzieci, które miały stać się niewolnikami zostały uratowane przed dramatyczną
przyszłością.
Chłopiec ze skrzypcami

Diego Frazão Torquato. 12-letni chłopiec gra na skrzypach. Sytuacja ma miejsce na
pogrzebie jego nauczycielki. Pomogła go ona ochronić przed biedą i przemocą.
World Trade Center

Zdjęcie pochodzi z ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. Widoczny
mężczyzna wypadł z budynku. Nie miał szans na przeżycie.
Kara dla przestępców

Zdjęcie opublikowane w 1913 roku w National Geographic przez Stefana Passe. Krótko po ogłoszeniu niepodległości przez Mongolię. Przedstawiono mongolską kobietę w drewnianej, ciasnej skrzyni. Wykorzystywano to jako karę dla przestępców.
Wojna domowa w Wietnamie

Zdjęcie nagrodzone Pulitzerem w 1973 roku zrobione przez fotografa wojennego Nick’a Ut’a. Zostało zrobione w czasie trwania wojny domowej w Wietnamie. Naga dziewczynka z fotografii to 9-letnia Phan Thi Kim Phuc, otrzymała pomoc w leczeniu od Nick’a.
Głód w Somalii

Uchwycony moment wyszedł spod ręki fotoreportera James’a Natchwey’a, który wybrał się do Somalii w 1992 roku. Na fotografii został przedstawiony problem głodu z jakim zmagano się w tamtym regionie świata. Kobieta znajdująca się na taczce czekała na przetransportowanie do ośrodka dożywiania.
Ostatni płacz

Zdjęcie pochodzi z czasów II wojny światowej. Płaczący mężczyzna to niemiecki żołnierz. Fotografia przedstawia klęskę człowieka i dramatyzm okresu walk.
Współpraca Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego

Fotografia pochodzi z okresu zimnej wojny. Podczas militarnego napięcia Stanów
Zjednoczonych oraz Związku Radzieckiego miała miejsca współpraca w zakresie badań kosmicznych. We wspólnej misji udział wzięli amerykański astronauta Donald Slayton oraz radziecki astronauta Aleksiej Leonow, którzy zostali uwiecznieni.
Kocham Cię mamo!

Dorothea Lange jest autorką tego zdjęcia. Fotografka uwieczniła kobietę, imigrantkę, matkę 7 dzieci. Kobieta prosiła by nie zadawać jej pytań. Historia, która kryje się za tym zdjęciem mówi o głodzie, ucieczce, bezdomności oraz samotności.
Uczestniczki maratonu

Kathrine Switzer, 20-latka widoczna na zdjęciu zdecydowała się w młodym wieku
wystartować w bostońskim maratonie. Jock Semple, również uwieczniony próbował zerwać jej numer. Rok 1967 był czasem, w którym kobiety nie były powszechnie obecne na ulicach jako uczestniczki maratonów.