w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać
jamowie.to

Zakończenie eksperymentu – wyniki

Eksperyment Miligrama wkrótce zakończono, ale wyniki zaskoczyły wszystkich. Ostatni poziom rażenia prądem był tak duży, że mógł nawet zabić człowieka. Ilość osób, która doszła do tego momentu i użyła teoretycznie śmiercionośnego napięcia prądem była oszałamiająca.

Z 40 osób, poddanych eksperymentowi, aż 25, czyli około 62%, doszło do ostatniego, śmiertelnego poziomu rażenia prądem! Badacze, poproszeni wcześniej o wskazanie swoich przypuszczeń, obstawiali, że będzie to zaledwie 4%, czyli 2-3 osoby!

Dodatkowo, ponad 90% badanych doszła do momentu, w którym teoretycznie razili człowieka prądem do takiego stanu, że ten prawie zemdlał, ignorując jego wcześniejsze protesty i chęć przerwania eksperymentu, który miał sprawiać ból.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.