w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Eksperyment Miligrama - badacze.
magazyn.wp.pl

Na czym polegał eksperyment

Eksperyment Miligrama był bardzo złożony. Polegał na tym, że w miejscu przeprowadzania badania pojawiły się pary, które zgłosiły się po ogłoszeniu w gazecie – spośród nich każdy losował rolę ucznia oraz nauczyciela. Mimo losowania, w rzeczywistości role były podzielone już wcześniej.

Badani uczniowie byli bowiem w rzeczywistości aktorami, którzy zostali przez naukowców przygotowani do całego eksperymentu. Samo badanie miało polegać na tym, że nauczyciele, którzy faktycznie zgłosili się, jako uczestnicy eksperymentu, mieli uczyć uczniów wskazanych słów.

Uczniowie mieli być rażeni prądem za złe odpowiedzi. Maszyna do rażenia prądem miała 30 poziomów intensywności. Im większa była ilość błędów, tym większa miała być siła rażenia. Jednak w rzeczywistości badani uczniowie wcale nie byli rażeni prądem, mieli symulować to zdarzenie.

Zobacz także:  Tych produktów unikają onkolodzy! Uważaj, co jesz

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.