in , ,

Jak temperament wpływa na nasze zdrowie

Kobieta nie wyrażająca żadnych emocji na twarzy.
unsplash.com

Brak emocji szkodzi

Jeśli po przeczytaniu poprzedniej części artykuły uznałeś, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odczuwanie jak najmniejszej ilości emocji, to i tutaj czeka Cię niespodzianka.

Aleksytymia, czyli problem z rozróżnianiem poszczególnych uczuć, marzeniem, unikaniem wsparcia, również powoduje wzrost ryzyka zachorowania na niektóre choroby! Takie zjawisko sprawia bowiem, że niemożliwe staje się rozpoznanie poszczególnych emocji i rozładowanie związanego z nimi napięcia.

W związku z tym aleksytymicy mają poważne problemy z układem oddechowym – np. z astmą. Problem z aleksytymią ma prowadzić też do rozwoju chorób układu krążenia. Chory upatruje zmian nastroju w chorobach a nie w emocjach, więc wyszukuje schorzenia, na które potencjalnie może chorować.

Written by Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.