w ,

Kosmetyki szkodzą skórze

Kosmetyki szkodzą skórze

Kosmetyki mają różne funkcje. Pomagają nie wyglądać jak zombie po ciężkiej nocy, podtrzymują dobry stan naszej skóry, dostarczają niezbędnych składników… W większej lub mniejszej liczbie, ale wszyscy z nich korzystamy. Czy wiesz, które składniki kosmetyków mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie? Czy w ogóle kosmetyki szkodzą skórze?

Zobacz także:  Nie pozwól nikomu trzymać tego w lodówce!

Dezinformacja

Nie wszystko, co w internecie jest prawdą. Zjawisko dezinformacji nie jest znane od dziś. Również, z pozoru niegroźnej branży kosmetycznej zdarzają się takie problemy. Sensacyjne nagłówki przyciągające wzrok, mówiące o zagrożeniu, którego…może nie być, bądź wcale nie jest taki niebezpieczny to już norma.

Zobacz także:  10 powodów dla których nie powinniśmy jeść chipsów

Kosmetyki szkodzą skórze w dużej ilości

To nie produkt, a dawka czyni truciznę. Do wszystkiego należy podejść z głową. Warto sprawdzać, czy dany produkt został wykonany w odpowiedni sposób, zachowując przy tym zgodność z prawem. Należy czytać etykiety i sprawdzać, co znajduje się w środku. Powinno się dbać również o to, czy produkt, którego używamy nie jest przeterminowany. Może to mieć wpływ na emitowanie się niebezpiecznych substancji. Nie popadajmy w paranoję i nie wyrzucajmy od razu wszystkiego, co znajduje się w naszych szafkach. Wystarczy zachować trzeźwy umysł i odpowiedzialnie podchodzić do zakupów.

Zobacz także:  Będą badać geny wszystkich noworodków

Woda na Ziemi

Woda na Ziemi. Skąd się wzięła?

Wpływ światła na zdrowie

To światło szkodzi twojemu zdrowiu