w , ,

Naukowcy przetłumaczyli pajęczyny na muzykę. Efekt jest oszałamiający

Pająk na swojej pajęczynie.
unsplash.com

Komunikacja z pająkami

Aby możliwe było stworzenie węzła komunikacyjnego pomiędzy pająkiem a człowiekiem, konieczne było nagranie wibracji, które produkują pająki podczas określonych czynności.

Nagrania pochodziły z różnego rodzaju czynności. Jedne były wytwarzane, gdy pająki pracowały tkając swoją sieć, inne gdy komunikowały się z pozostałymi pająkami, a jeszcze inne, gdy odbywały się pomiędzy nimi zaloty. Następnie algorytm wytrenowano tak, by wiązał określone częstotliwości z danymi czynnościami.

Aktualnie naukowcy zajęli się próbą wytworzenia syntetycznych sygnałów, które mają nam posłużyć do komunikacji. Członkowie zespołu badawczego podnoszą, że teraz będą sprawdzać czy możliwe jest wpływanie na zachowania pająków poprzez wykorzystanie wibracji, które znamy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.