w ,

Protesty na ulicach Paryża po ataku terrorystycznym

protesty

Tysiące ludzi zgromadziło się w centrum Paryża, by oddać cześć brutalnie zamordowanemu nauczycielowi. Do tego okropnego zdarzenia doszło w piątek na przedmieściach Paryża, 47-letni nauczyciel Samuel Paty został zmasakrowany przez 18-letniego czeczeńskiego uchodźcę.

Zobacz także:  Chcesz mieć sokoli wzrok? Zacznij jeść te produkty!

Napaść miała miejsce w piątek około 17.00 w pobliżu gimnazjum, w którym pracował Paty. Młody terrorysta odciął mu głowę, a powodem tego stała się jedna lekcja, na której nauczyciel pokazał karykatury proroka Mahometa, publikowane przez satyryczny tygodnik „Charlie Hebdo”. Uchodźca kilka minut po morderstwie został zastrzelony przez policję. Po tym, służby zatrzymały 11 osób blisko z nim związanych. Głównie członków jego rodziny, w tym ojca i siostrę, którzy prowadzili w internecie kampanię na rzecz odwołania Samuel Paty ze stanowiska pracy.

Zobacz także:  Chcesz mieć sokoli wzrok? Zacznij jeść te produkty!

Solidarnościowe protesty

Całą niedzielę we Francji odbywały się marsze solidarności po morderstwie dokonanym na nauczycielu. W Paryżu na pokojowej demonstracji zgomardzili się m.in. przedstawiciele głównych partii politycznych. Kancelaria Prezydenta Francji ogłosiła, że w najbliższą środę Samuelowi Paty zostanie oddany hołd narodowy.

Zobacz także:  Top 10: najdroższe kawy na świecie

protesty

Na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy

protesty

Projekt ustawy w sprawie mobilizacji lekarzy