Woda z octem, to jeden z magicznych środków, poprawiających nasz poranek. Choć nie smakuje najlepiej, to wprowadzenie codziennego rytuału picia tego specyfiku naprawdę wiele zmieni. Po zapoznaniu się ze specyficznymi właściwościami octowego napoju, zapomnimy o lekko nieprzyjemnym smaku.
Zdrowotne właściwości takiej mikstury, to prawdziwa dawka wzmocnienia dla naszego organizmu, którą warto mu dostarczyć – zwłaszcza w trudnych chwilach obniżonej odporności.
To także doskonały sposób na to, by zadbać o sylwetkę. Sprawdź, jakie ma właściwości woda z octem. Dzięki temu dowiesz się również, co możesz osiągnąć, jeśli będziesz po nią regularnie sięgał.
Co ważne – najlepiej spożywać nie zwykły ocet spirytusowy a ocet jabłkowy. Wówczas będziemy mogli cieszyć się nie tylko jego pozytywnym oddziaływaniem na nasze ciało, ale i ciekawym, specyficznym smakiem.

Czym jest ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy, to wodnisty roztwór. Powstaje na bazie jabłek w wyniku połączenia drożdży, cukru oraz wody. Ocet posiada charakterystyczny żółty bądź lekko brązowy kolor, przez co z łatwością odróżnimy go od białego octu, który większość z nas wykorzystuje w domu.
Wodny roztwór na bazie jabłek ma szereg zastosowań. Możemy po niego sięgać, by wykorzystać go, jako składnik sosu do sałatki, przyprawę do różnego rodzaju potraw czy naturalny konserwant do zapraw.
Warto jednak pamiętać, że ma intensywny smak i trzeba dostosować proporcje octu w poszczególnych daniach do ich specyfiki. Najpopularniejszą formą wykorzystania octu jabłkowego jest woda z octem pita każdego ranka.

Dlaczego warto pić ocet jabłkowy o poranku
Woda z octem o poranku, to dawka pobudzenia dla naszego organizmu. Większość osób po nią sięga, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Są też tacy, którzy uważają, że jest to jedynie mit, który nie pomaga chudnąć a może jedynie szkodzić zdrowiu.
Jednak w rzeczywistości ocet jabłkowy może mieć znaczący wpływ na nasze samopoczucie i utratę kilogramów. Zawarte w nim substancje sprawiają, że nasze ciało funkcjonuje o wiele sprawniej a my jesteśmy w stanie skupić się na codziennych obowiązkach a nie nieustannym myśleniu o jedzeniu.

Woda z octem o poranku a odchudzanie
Choć istnieją przeciwnicy teorii, mówiącej o tym, że ocet jabłkowy może mieć wpływ na redukcję masy ciała, to wydaje się, że nie mają oni racji. Woda z octem jabłkowym wpływa bezpośrednio na gospodarkę insulinową w naszym organizmie.
Co to oznacza w praktyce? Że o wiele łatwiej zapanować nam nad uczuciem głodu i chęcią sięgania po przekąski. Poziom cukru w naszej krwi jest uregulowany, przez co nie dochodzi do nagłych spadków energii podczas których sięgamy po czekoladę czy ulubiony batonik.
Biorąc pod uwagę powyższe właściwości octu oraz to, że wypicie szklanki wody z octem powoduje wielogodzinne uczucie sytości, możemy powiedzieć, że ten roztwór ma pozytywny wpływ na redukcję masy ciała.

Zdrowotne właściwości octu jabłkowego
Ocet jabłkowy zawiera szereg substancji, usprawniających funkcjonowanie naszych narządów. Są to między innymi witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Te substancje mają kluczowe znaczenia dla funkcjonowania naszego układu nerwowego.
Umożliwiają prawidłową regenerację organizmu, koncentrację oraz zdolność szybkiego uczenia się. Woda z octem o poranku dostarczy nam również potasu fosforu czy żelaza. Dzięki tym pierwiastkom wesprzemy funkcjonowanie serca i układu krwionośnego. Unikniemy również anemii.
Z kolei zawartość wapnia pozytywnie wpłynie na wzrost i rozwój układu kostnego. Ważne jest również to, że ocet jabłkowy zawiera bardzo małą ilość kalorii. W łyżce octu jest ich zaledwie około 5.
Dzięki temu nasz bilans kaloryczny nie wzrośnie mimo tego, że o poranku dostarczymy sobie dużą ilość suplementów, wspierających nasze ciało podczas codziennych wyzwań.

Jak pić wodę z octem o poranku
Woda z octem powinna być spożywana o poranku, na czczo. Wówczas zawarte w occie bakterie probiotyczne pozytywnie wpłyną na florę bakteryjną naszych jelit. Dzięki temu metabolizm będzie sprawnie i wydajnie funkcjonował przez cały dzień!
Łyżkę octu należy połączyć ze szklanką letniej wody. Ważne jest to, by nie była gorąca. Łączenie gorącej wody z wartościowymi substancjami sprawia, że część z nich nie będzie przyswajana przez nasze organy.
Jeśli specyficzny smak octu jabłkowego nam nie odpowiada, to możemy dodać do niego pół łyżeczki miodu. Ważne jest także to, by rytuał picia wody z octowym roztworem wszedł nam w nawyk i stał się dla nas codziennością. Wkrótce przyjdą efekty i pozwolą nam na bycie dumnym z samych siebie!