w ,

W Zamościu zawisł billboard mówiący o „fałszywej epidemii”

billboard

Koronosceptycy nie zwracają uwagi na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Polsce. W Zamościu pojawił się billboard przekonujący, że ten wirus to jedno wielkie oszustwo.

Rafał Zwolak – miejscowy radny, przyznał, że każdy ma prawo do swoich poglądów, ale pojawienie się takiego przekazu w miejscu publicznym może mieć opłakane skutki.

„W mojej ocenie problem polega na tym, że billboard niesie za sobą mocny przekaz podważający prawdziwość zagrożenia, jakim jest pandemia. Czy to rozsądne?”

Zobacz także:  Cała Polska w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia

Podobnego zdania jest lekarz Bartosz Fiałek, który mówi, aby szanować panujące rozporządzenia i podchodzić do sprawy rozsądnie. –

„Apeluję do wszystkich osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa, o respektowanie zasady DDM, czyli dezynfekcja, dystans społeczny i noszenie maseczek ochronnych. A apeluję dlatego, bo pracuję w szpitalu, na pierwszej linii frontu. I widzę, że zasoby kadrowo-sprzętowo-lokalowe kurczą się w zastraszającym tempie. Jeżeli część Polek i Polaków nie będzie wierzyła w pandemię, która faktycznie istnieje, możemy wkroczyć – i wydaje mi się, że już wkraczamy – we włoski scenariusz rozwijania się epidemii na naszym terytorium. A to znaczy, że w niedalekiej przyszłości możemy dożyć czasów, kiedy nie będziemy mieli miejsc w szpitalach, będziemy mieli mało personelu i nie będziemy mogli pomóc wszystkim, którzy tej pomocy będą potrzebować.”

Zobacz także:  Dramat w Rosji. Kobieta zamknęła dziecko w szafie

Po tym, jak radny Rafał Zwolak zamieścił post z billboardem na swoim Facebooku, w komentarzach odezwało się wiele osób kwestionujących prawdziwość pandemii.

billboard

Koronawirus, 4739 nowych przypadków. Najnowsze dane!

billboard

Najpiękniejsze suknie ślubne polskich gwiazd