w ,

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego
Czy osy są pożyteczne?


Czy osy są pożyteczne – to pytanie zadaje sobie wiele osób! Jednak os się wszyscy boją i unikają użądlenia. Jednocześnie wszyscy kochają pszczoły. A właściwie miód, za którego produkcje odpowiadają. Okazuje się, że i osy mają w tym swój udział.

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego
flickr.com
Zobacz także:  Żyto a pszenica – jakie są różnice i co warto wybrać?

Czy osy są pożyteczne?

Osy są ważne dla ekosystemu i gospodarki. Biorą udział w zapylaniu. Dodatkowo zwalczają szkodniki. Te małe owady są drapieżnikami. Są odpowiedzialne za walkę ze szkodnikami atakującymi plony. Nie stwarzają przy tym szkód dla środowiska. Regulują populacją mszyc i gąsienic, które niszczą uprawy. Oszacowano, że pomoc ta może być warta 416 miliardów dolarów rocznie w skali świata.

Zobacz także:  Rośliny trujące, które spotkasz w Polsce - uważaj na nie!

Rodzaj zabezpieczenia

Osa stanowi rodzaj zabezpieczenia. Odpowiada za zapylenie kwiatów, które zostały pominięte. Znaczenie tej funkcji może liczyć nawet 250 miliardów dolarów rocznie. Ponadto jad i ślina os ma właściwości antybiotyczne. Umożliwia to wykorzystanie go do produkcji leków. W niektórych krajach zjada się larwy os, ze względu na wysoką zawartość wartościowego białka.

Zobacz także:  Goździki - Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tych popularnych kwiatach

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.