w ,

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego
Czy osy są pożyteczne?


Czy osy są pożyteczne – to pytanie zadaje sobie wiele osób! Jednak os się wszyscy boją i unikają użądlenia. Jednocześnie wszyscy kochają pszczoły. A właściwie miód, za którego produkcje odpowiadają. Okazuje się, że i osy mają w tym swój udział.

Te owady są bardzo ważne w życiu człowieka! Zobacz dlaczego
flickr.com
Zobacz także:  TOP10: zwierzęta które uratowały ludziom życie

Czy osy są pożyteczne?

Osy są ważne dla ekosystemu i gospodarki. Biorą udział w zapylaniu. Dodatkowo zwalczają szkodniki. Te małe owady są drapieżnikami. Są odpowiedzialne za walkę ze szkodnikami atakującymi plony. Nie stwarzają przy tym szkód dla środowiska. Regulują populacją mszyc i gąsienic, które niszczą uprawy. Oszacowano, że pomoc ta może być warta 416 miliardów dolarów rocznie w skali świata.

Zobacz także:  5 gatunków zwierząt, które wpływają na zmiany środowiska

Rodzaj zabezpieczenia

Osa stanowi rodzaj zabezpieczenia. Odpowiada za zapylenie kwiatów, które zostały pominięte. Znaczenie tej funkcji może liczyć nawet 250 miliardów dolarów rocznie. Ponadto jad i ślina os ma właściwości antybiotyczne. Umożliwia to wykorzystanie go do produkcji leków. W niektórych krajach zjada się larwy os, ze względu na wysoką zawartość wartościowego białka.

Zobacz także:  Wilki w lesie zapewniają nam bezpieczeństwo

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.