w ,

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

W jaki sposób wprowadzić do diety pestki dyni? 

pestki dyni

Pestki dyni możemy wprowadzić do diety pod różnymi postaciami. Łatwa w przygotowaniu bądź kupieniu jest pasta z pestek dyni – wystarczy zblendować szklankę pestek dyni z połową szklanki suszonych pomidorów i łyżką oliwy. Oprócz tego możemy zaopatrzyć się bądź samodzielnie upiec pieczywo z pestkami dyni. Wystarczy że do ciasta dodamy nieco pestek. Pestki w diecie możemy łatwo wprowadzić, ponieważ są łatwo dostępne i tanie!

Pestkami dyni możemy także posypać naszą zupę krem z dyni czy z zielonych warzyw. Będzie się świetnie komponowała z pozostałymi częściami dania i nadawała mu wyrazistego smaku. Pestki dyni mogą nam posłużyć również jako posypka do mięsa czy dodatek do różnego rodzaju sałatek pod postacią jednego z najzdrowszych tłuszczów, czyli oleju z pestek dyni – w każdym razie warto włączyć je do swojego odżywiania! Pestki sprawdzą się także jako dodatek do domowej granoli, musli czy do owsianki. 

Czytaj także: Pomysły na przetwory, które warto mieć w swojej spiżarni

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.