w ,

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Pestki słonecznika

pestki słonecznika

Słonecznik, to roślina, którą pewnie każdy z nas kojarzy z dzieciństwa. Dla jednych jest symbolem kwiatu, rosnącego za płotem u babci a dla innych pysznych ziaren, których można było skosztować podczas wakacji. Bez względu na to czy należymy do tej pierwszej, czy drugiej grupy powinniśmy pamiętać o tym, że pestki słonecznika są prawdziwym źródłem zdrowia!

Te pestki w diecie zapewnią nam odpowiedni poziom żelaza! Dzięki temu uda nam się uniknąć problemu niedokrwistości, czyli anemii, z którym zmaga się wiele osób. Oprócz żelaza pestki słonecznika zawierają także dużą ilość wapnia – warto podawać pestki słonecznika swoim dzieciom, aby prawidłowo się rozwijały i miały mocne kości. Słonecznik zawiera również dużą ilość witamin C i D, więc świetnie wpływa na funkcjonowanie układu kostnego i immunologicznego.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.