w ,

Dlaczego pies przechyla głowę, gdy słucha

Mały pies z przechyloną głową.
unsplash.com

Strona przechylenia

Naukowcy przyjrzeli się także temu, w którą stronę psy przechylają głowę. Otóż okazuje się, że nie ma tutaj znaczenia, z której strony jest wysyłany komunikat. Nie robią więc tego po to, by lepiej nas słyszeć.

Zobacz także:  Niesamowite i mało znane fakty o psach

Zdaniem naukowców kluczowe dla sprawy są tutaj cechy fizjologiczne. Przechylanie głowy u psów możemy porównać do ludzkiej prawo lub leworęczności. W zależności od tego, która półkula jest bardziej rozwinięta, pies w tę stronę przechyla głowę.

Na taką teorię naukowcom pomogła również wpaść inteligencja psów – jeśli chodziłoby jedynie o to, by lepiej nas słyszeć, to mniej uzdolnione psy powinny przechylać głowę z podobną częstotliwością do tych bardziej uzdolnionych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.