w , ,

Ludzie w ten sposób stracili ogon

Spacerujący człowiek.
unsplash.com

Utrata ogona a poruszanie się

W toku badań wysnuto teorię, że najpewniej kluczowym momentem w ewolucji było to, że małpy naczelne oddzieliły się od pozostałych małp około 25 milionów lat temu. Utrata ogona mogła się dla nich wiązać z większym komfortem podczas poruszania się w pozycji pionowej.

Naukowcy uważają jednak, że proces ten wcale nie musiał być dla nas korzystny. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zmiany ewolucyjne mają pozytywny wpływ na nasze funkcjonowanie.

Wychodzimy z założenia, że natura wie, co robić, by żyło nam się lepiej. Zdaniem naukowców w tym wypadku mogła jednak popełnić błąd!

Zobacz także:  Pracownicy znaleźli gigantycznego węża - nie uwierzysz, co znaleźli w środku!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.