w , ,

Ludzie w ten sposób stracili ogon

Kobieta mająca na ramieniu szczury z ogonami.

Ogon u ssaków budzi wiele emocji. Przede wszystkim dlatego, że spośród wszystkich przedstawicieli ssaków tylko ludzie i niektóre małpy go nie posiadają! To zastanawia zarówno naukowców, jak i młodych obserwatorów świata zwierząt.

Jednym z nich jest Bo Xia, którego ten temat mocno interesował już wtedy, gdy miał zaledwie kilka lat. Nie porzucił swoich zainteresowań z biegiem lat. Teraz, jako doktorant Wydział Medycyny Uniwersytetu Nowojorskiego, postanowił sprawdzić, dlaczego tak jest i jakie są tego efekty.

Okazuje się bowiem, że utrata tej części ciała wywarła na nasz rozwój większy wpływ, niż mogłoby się wydawać. To właśnie ona może być powodem częstych wad płodów.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.