w , ,

Ludzie w ten sposób stracili ogon

Dłoń trzymająca dłoń dziecka.
unsplash.com

Płacimy za tę stratę

Utrata końcowej części ciała u ludzi może wiązać się nawet z pojawieniem się problemów ze strony układu nerwowego u płodów. Tak przynajmniej wynika z badań symulacyjnych, które przeprowadzono na myszach.

Takie osobniki rodziły się z bezmózgowiem lub z rozszczepem kręgosłupa. Podobne wody pojawiają się także u ludzi. Szacuje się, że występują w 1 na 1000 przypadków płodów. Pojawiają się już między 3 a 4 tygodniem ciąży.

Zobacz także:  Wśród glonów odkryto trzecią płeć

Aby zapobiegać podobnym zjawiskom, zaleca się, by kobiety ciężarne, a najlepiej te, które w przeciągu roku będą starały się o potomstwo, regularnie przyjmowały wysokiej jakości kwas foliowy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.