w , ,

Wskrzeszono Alberta Einsteina przez firmę UneeQ z Nowej Zelandii

Samotny człowiek.
unsplash.com

Cyfrowy Einstein w trakcie pandemii

Naukowcy podkreślają, że forma komunikacji, jaką umożliwiają wirtualne spotkania z cyfrowym Einsteinem nie jest przypadkowa. Wynika niejako z rosnących potrzeb społeczeństwa, jakie są spowodowane pandemią COVID-19.

W związku z nią wiele osób zmaga się z samotnością. Duża część społeczeństwa nie ma ani jednej osoby, z którą mogłaby porozmawiać, powierzyć jej swoje troski. Cyfrowy sobowtór naukowca ma zapewnić nam choćby namiastkę takiej komunikacji.

Dla tych, którzy na co dzień mają obok siebie wartościowe, bliskie osoby, może to wydawać się być śmieszne. Jednak możliwość obserwowania ekspresji i mimiku u drugiej osoby dla kogoś, kto na co dzień jest sam, to niesamowity dar, z którego warto korzystać.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.