w

Nieznane fakty z życia Adolfa Hitlera

12. Po śmierci matki Hitler przeprowadził się do Wiednia

fakty z życia Adolfa Hitlera
wikimedia.org

Matka Adolfa Hitlera, Klara zmarła w 1907 roku w Linzu, 2 lata po śmierci swojego męża, Aloisa. Powiła aż 6 dzieci, z których aż czworo zmarło w pierwszych latach życia. Klara natomiast zmarła w wieku zaledwie 47 lat, z powodu raka piersi.

Po śmierci matki Hitler zamieszkał w Wiedniu, gdzie sypiał w różnych hostelach i utrzymywał się z malowania pocztówek. To właśnie tutaj zaczął rozwijać swoje poglądy, które w późniejszym okresie stały się jego ideologią wraz z chęcią zjednoczenia Austrii i Niemiec.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.