w

Nieznane fakty z życia Adolfa Hitlera

 20. Lądowanie wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku

fakty z życia Adolfa Hitlera
wikipedia.org

Gdy sytuacja militarna Niemiec uległa pogorszeniu, wśród elit armii narastał sprzeciw wobec Hitlera. Wielu jego wcześniej lojalnych dowódców chciało, aby nie żył. Hitler był coraz bardziej paranoiczny i często modyfikował swój harmonogram w ostatniej chwili. Ale 20 lipca nadeszła wreszcie okazja.

Hitler spotykał się z najważniejszymi pomocnikami wojskowymi w kwaterze głównej Wolf’s Lair. Starszy oficer wojskowy, podpułkownik Claus von Stauffenberg pozostawił bombę w teczce w sali konferencyjnej. O 12.42 wybuchło. Zmarł stenograf i trzech oficerów. Hitler miał szczęście, że udało mu się uciec z niewielkimi obrażeniami, będąc osłoniętym od pełnej siły wybuchu przez dębowy stół.

Czytaj także: 20 Niesamowitych ciekawostek o Japonii

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.