w

Nieznane fakty z życia Adolfa Hitlera

3. Hitler uwielbiał ikony niemieckich artystów

Adolf Hitler we Francji z wiezą Eiffla
flickr.com

Sympatię Hitlera do klasycznych niemieckich artystów można zobaczyć, przeglądając jego własne prace, dlatego łatwo jest porównać podobieństwa pomiędzy szkicami Hitlera a dziełami malarza Hansa Thomy. Czerpał z ich prac bardzo wiele inspiracji, a czasem nawet próbował odwzorowywać namalowane przez nich dzieła.

Inni jego ulubieni artyści? To między innymi takie słynne postaci, jak Albrect Durer, Lucas Cranach the Elder i Johannes Vermeer, czyli wszyscy Ci, którzy prawdopodobnie woleliby nigdy nie znaleźć się w tym gronie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.