w

Nieznane fakty z życia Adolfa Hitlera

1. Narodziny i dzieciństwo

fakty z życia Adolfa Hitlera
wikipedia.org

Adolf Hitler urodził się 20 kwietnia 1889 roku w małym austriackim miasteczku Braunau am Inn w Górnej części Austrii na granicy austriacko-niemieckiej. Jego ojciec, Alois, był celnikiem, a jego matka, Klara, pochodziła z biednej chłopskiej rodziny. Nie mieli problemów finansowych.

W szkole podstawowej Hitler był mądrym, popularnym i lubianym dzieckiem. Jednak w szkole średniej zaczął się wycofywać, woląc odtwarzać bitwy z Wojny Burskiej niż studiować. Opuścił szkołę bez kwalifikacji w wieku 16 lat.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.